sm tunnused 19.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! sooviksin teada millised on sm-i esmased tunnused. tean et 1 esmaseid on koldeline leid pea- või seljaajus. sooviksin teada veel selle haigusega esinevaid tunnuseid?( peavalud, pearinglused,kolmiknärvi valud, temperatuuri muutused, verepildis mingid muutused,tõmblused lihastes,väsimus, unisus nõrkus,vanus,sugu,pärilikkus jne. Sooviks teada kuidas käib selle haiguse diagnoosimine? ja kui pikk protseduur see ajaliselt on? ( olen kuulnud, et võib kuluda aastaid) palnun suht täpseid tunnuseid mis võiks olla ja mis kindlasti mitte. Ettetänades K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan otsida veebilehekülg SMi (sclerosis multiplex)kohta.

Dr. Ain Pajos