somatoformsed häired 14.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun kirjutage,mis tähendab somatoformsed häired F45.Mul oli pikka aega valu vasakus käes ja õlas ning lõi kaela välja.Arst saatis neuroloogi vastuvõtule selle diagnoosiga.Kohal olles ei taibanud ma küsida,et mis see tähendab.Ette tänades Anne.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Stressist tingitud pikaajaline närvisüsteemi häireseisund võib põhjustada närviregulatsioonihäireid, mis väljenduvad mitmesuguste kehaliste kaebustena.

Dr. Ain Pajos