võitlus "surnud kätega" 02.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Eelmisest aastast olen hädas oma vasaku käe näppudega, nimelt niikui natukenegi külmem on kaob näppudest vereringlus, alguses oli häda 1 näpuga, sel aastal aga juba 2 näppu, näpud muutuvad lumivalgeks, lausa rohekalt läbipaistvaks, hakkavad surisema, on täiesti tundetud ja ei liigu hästi, käel on kohe täpselt näha kust saadik veri ringleb ja kust on kadunud, sellest ülesaan kui teen näppudele kiiret ja pikka massazi. Küsimus aga on et kas see on ikka norm. seetähendab siis et kas see läheb ise mööda/õpin lihtsalt sellega elama või lisandub järgmine aasta näiteks kolmas sõrm, ülejärgmine aasta veel ja varsti muutub selliseks kogu labakäsi? Vanus on mul ligi 40/naisterahvas

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on veresoonte lokaalse kokkutõmbega jäsemete otstel (Raynaud sündroom), põhjuseks külm ja emotsionaalne stress. Sageli on selleks pärilik eelsoodumus, tegemist võib olla ka algava süsteemse (reumaatilise) sidekoehaigusega . Enamasti asi tuimuse ja surinaga piirdub, samas võivad aga seisundid muutuda ka väga pikaajalisteks ja valulikeks.Kui haigus progresseerub,
tuleks pöörduda reumatoloogi poole.

Dr. Ain Pajos