peavalud 28.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 18 aastane tüdruk ning mul on viimase nädalaga tekkinud peavalud, mis kestavad umbes tund, kuid need on aina tihedamaks läinud. Mul ei valuta pea tervenisti, vaid valu on erinevates kohtades, kõige tihedamini kuklas ja vasakul pea poolel ning valu on pulseeriv, mitte ühtlane tugev valu. Mingeid valuvaigisteid ei ole söönud, kuid tarbin Hõlmikpuu tablette, mis parandavad verevarustuse häireid, kuna mul täheldati suve keskel südame veresoonte ahenemine. Neid tablette olen tarbinud juba poolteist kuud umbes. Veel tarbin Vitavisioni tablette silmadel viimased pool kuud, sest minu silmanägemine on viimase kuuga järsult halvenenud. Täna näiteks oli mul kolm korda meeletu nõrkuse hetk, kus pilt tahtis ära minna. Ma ei tööta palju arvutiga, kuid vaatan siiski päris palju telekat, kuid seda ma olen alati palju teinud. Stressi mul ka ei ole, kuid sõbrad on täheldanud minu halva tuju suurenemis ning ägestumise suurenemis iga väiksemagi asja pärast. Kohvi tarbin päris korralikult, kuid seda ma olen ka teinud terve elu põhiliselt ning söögiisu vähenemist ka ei ole märganud, see on koguaeg hea olnud. Viimasel ajal haige ka ei ole olnud, kuid üks hammas on küll natukene katki.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selles eas algavad tihti migreenist tingitud peavalud. Migreenihoogusid muudab sagedamaks aga stress. Soovitan võtta 1 tbl paratsetamooli (500 mg) kohe valuhoo algul ja püüda rohkem sportida.

Dr. Ain Pajos