Peavalu raseduse ajal 21.06.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen neljandat päeva hädas tuksuva peavaluga pea vasakul poolel ühes punktis. Valu tuleb ja läheb nagu jumal juhatab - ühel hetkel on kõik korras ja ei tunne midagi, teisel tuksub jälle niimoodi, et võtab pea tõmblema. Valuvaigisti (Paramax) võtab valu vähemaks, aga mõne hetke pärast on valu tagasi.
Sama probleem oli mul umbes aasta tagasi ja läksin Keskhaigla erakorralisse osakonda, kus midagi ei leitud, aga tehti valuvaigistav süst, mis võttis valu ja kuni praeguseni oli rahu majas. Nüüd aga olen 23ndat nädalat rase ja ei tea, mida peale hakata. Öösiti magada on raske ja hommikul olen väsinud ja jõuetu. Igasuguseid valuvaigistavaid süste raseduse ajal ju ei soovitata.
Samas tean, et valu kannatamine on lapsele veel hullem... Kas minna neuroloogi vastuvõtule? Mis uuringuid üldse teha saab raseduse ajal?
Ette tänades
J.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna valu põhjuseid on mitu, tuleks siiski külastada neuroloogi diagnoosi selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos