babinski refleks 02.06.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen käinud neuroloogi vastuvõtul,on tehtud MRT ja on tehtud ka EMG.MRT ei avastand midagi,EMG vastus oli-esineb kroonilist laadi neurogeenne kahjustus vasakul L5 närvijuure innervatsiooniga lihastes,lisaks Babinski refleks.Arst kirjutas välja Katadolon kapslid ja Kenalog 40 süstesuspensiooni.Kas sellega võivad olla seotud ka lühiajalised peavalud ja silmalau tõmblused?Mingi 15 aastat tagasi olid mul kohutavad peavalud,käisin ka siis neuroloogi juures,tehti röntgen,ei avastatud midagi,aina sõin valuvaigisteid,järjest tugevamaid,mis ei tahtnud enam mõjuda.Siis viidi mind ekstrasensi juurde ja peale seda hakkas mul kiirelt paremaks minema,tema arvates ei saanud aju piisavalt hapnikku ja midagi oli veel,aga ma kahjuks ei mäleta.Ja veel,nende peavalude aegu mu mälu täiega kadus,näiteks lõuna ajal ma ei mäletand,mida olin pool päeva teinud,tekkisid täielikud mälulüngad.Siis oli mul ka väga raske aeg,nimelt lahutus mehest ja lapsed olid väikesed,ise olin tööta kodus.Mälu ei olegi taastund täielikult.Kas need asjad võivad olla omavahel seotud?Kas Teie arvates on mul lootust see vasak jalg veel korda saada,et saaksin normaalselt käia,kartmata kukkuda,et saaksin jälle joosta ja tantsida-ühesõnaga normaalset elu elada?Kas on võimalik,et see jalavärk on seotud radikuliidiga? Olen 49a.Tahaks veel elust rõõmu tunda.Teid tänades jään vastust ootama.Mida edasi teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Konkreetse vastuse saab anda vaid peale läbivaatust ja uuringutulemustega tutvumist.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591