Babinski refleks 26.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun seletage lahti see mõiste-Babinski refleks.Mida arvate rahututest jalgadest ja kui peale umbes poole kilomeetrist käimist hakkab jalg "viskama" või "loperdama" ja öösel või hommikul sirutades tõmbab sääremari krampi,kükitada veel saab aga püsti enam mitte,ainult millestki kinni hakates,trepist ülesminek vaevaline ja vahel ka allatulek,jalalaba läheb käies maha patsaki-patsaki,teine jalg on 2-3 cm peenem ja tundub ka et pikem,põlved ja alaselg ja kael liigutades naksuvad,see peenem nö.haige jalg on ka teisest tunduvalt jahedam ja külmal ajal päris külm,selg väsib üsna kiiresti ja kummardamine siis väga raske ja valus,jalad hakkavad ka peale paari tunnist seismist valutama-nimelt on mul seisev töö-aga pikemalt istuda ma üldse ei või,siis jäävad jalad ja selg kangeks ja jalgades hakkab selline imelik tunne,et sa pead kohe neid liigutama,sama on ka õhtul voodis tükk aega enne kui saan magama jääda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Babinski refleksi esinemine näitab kahjustust kesknärvisüsteemis . Vajate neuroloogilist läbivaatust ja tõenäoliselt ka lisauuringuid haiguse selgitamiseks ja ravi planeerimiseks.

Dr. Ain Pajos