murettegevad külmetavad jalasääred 17.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! olen lugenud Teie kommentaare sarnase probleemiga inimestele ja need on väga asjalikud. Seetõttu sooviksin täiendavalt küsida ...

Olen ise 56- aastane tervislike eluviisidega ja liikuv naisterahvas. Ometi on viimasel ajal probleemiks külmetavad jalasääred, mis mõni aeg tagasi ei lasnud isegi öösiti magada. Nüüd valutavad külmetavad sääred ka ärkvel olles. Jalasäärte välimises osas justkui kisuks ja tõmbaks. Hoian jalgu soojas, võimlen jalgadega ja võtsin Ginko Biloba tablette. Olen eluaeg olnud hea verevarustusega.


Kas võib tegemist olla nahaveresoonte spasmiga, kas see vajaks täiendavat meditsiinilist ravi, kas see võib olla progresseeruv?

Ette tänades ja edu soovidesArst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esinevad ka hootised peavalud, on tõenäoliselt tegemist migreeniga seotud veresoontetoonuse regulatsiooni häirega mis ei ole progresseeruv ja võib ka vananedes lakata. Eriravi ei ole.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

jalad

Tere! Olen 24.a noormees ja mul selline mure,et mul külmetavad jalad koguaeg. Ööseti magan sokid jalas ja päevas soendan jalgu mitmeid kordi kuna varbad külmetavad igapäev isegi soojas toas.Milles võib ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt on tegemist nahaveresoonte regulatsioonihäirega. Külmetavad jalad esinevad tihti koos migreeniga. Võiks konsulteerida vasoloogiga.

DR. Ain Pajos

Loe edasi

jalad külmetavad

Tere.

Olen 21-a ehitusmees, keda viimasel ajal kimbutavad külmetavad jalad. Olen pannud villaseid sokke, ajalehti, kõik teinud, aga ikka külmetavad nii hullusti, et sant tööd teha. Oskate ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla päriliku soodumusega nahaveresoonte spasmile jäsemetes, mille vastu tõhusat ravi ei ole. Võiksite veel konsulteerida vasoloogiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

külmad jalad

Öösiti magan villased sokid jalas, kuna jalad-varbad muidu külmetavad ja und ei tule. Kas tegemist on vereringehäirega? Mida võiks teha, et olukord muutuks normaalseks. Kunagi oli jällegi jalgadel nii ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on tegu päriliku veresoonteregulatsiooni omapäraga mistõttu olukord Teie jaoks ongi normaalne. Võite muidugi konsulteerida ka vasoloogiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: