murettegevad külmetavad jalasääred 17.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! olen lugenud Teie kommentaare sarnase probleemiga inimestele ja need on väga asjalikud. Seetõttu sooviksin täiendavalt küsida ...

Olen ise 56- aastane tervislike eluviisidega ja liikuv naisterahvas. Ometi on viimasel ajal probleemiks külmetavad jalasääred, mis mõni aeg tagasi ei lasnud isegi öösiti magada. Nüüd valutavad külmetavad sääred ka ärkvel olles. Jalasäärte välimises osas justkui kisuks ja tõmbaks. Hoian jalgu soojas, võimlen jalgadega ja võtsin Ginko Biloba tablette. Olen eluaeg olnud hea verevarustusega.

Kas võib tegemist olla nahaveresoonte spasmiga, kas see vajaks täiendavat meditsiinilist ravi, kas see võib olla progresseeruv?

Ette tänades ja edu soovides

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esinevad ka hootised peavalud, on tõenäoliselt tegemist migreeniga seotud veresoontetoonuse regulatsiooni häirega mis ei ole progresseeruv ja võib ka vananedes lakata. Eriravi ei ole.

Dr. Ain Pajos