peavalu hommikuti 16.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mulle teeb muret hommikul ärgates pidev, nõrk, tuim, näriv peavalu, mis tundub lähtuvat kuklapiirkonast ja haarab enam-vähem tervet pead. Pead vastu rinda lükates tekib samasugune valu, ainult tugevam, selgroopiirkonda. Kui ärkan, pean kohe üles tõusma, sest mida kauem laman, seda tugevamaks läheb, päevapeale valu kaob. Olen mõnes mõttes harjunud juba sellega, sest sellised hommikud on mul olnud varasest teismeeast peale, kuigi aastatega on muutunud intensiivsemaks. Mõnedel harvadel hommikutel vaid ei ole sellist valu esinenud, samas mõnikord harva on jälle tugevam kui tavaliselt. Viimasel ajal elaks pidevalt ka nagu vati sees. Ma ise ei seosta seda millegagi. Alkoholi peaaegu ei tarbigi, pole kunagi suitsetanud, sõltuvusi pole. Üldiselt olen väga terve inimene, arsti juures käin harva.
Ma ei tea kas selline tuim, näriv peavalu hommikuti võib olla lihtsalt pingevalu või mitte. Siinkohal küsiksingi teie arvamust. Aitäh.
Katrin (22)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kaelalihaste pingest tingitud kuklanärvide ärrituse ja peavaluga. Soodustav tegur on pidev stressiseisund. Ravi peaks olema kompleksne.

Dr. Ain Pajos