mure 22.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere va doktor Otsalt! Olen 27aastane. Alustama pean vist sellest, et minule täiesti arusaamatul põhjusel kadus äkki mul söögiisu- võtsin 2 nädalaga alla 8 kg, siis kadus ka uni täielikult- veel 2 nädalat hiljem pöördusin perearstile, kes peale paljusid uuringuid pani mu diagnoosiks depressiooni.Mingit äkilist elumuutust mul ei eelnenud sellele, see lihtsalt tuli. Raviks olen kasutanud 1kuu jooksul Zolofti (sertraliin), algul ka Imovanet, kuid selle mõju kadus kahe nädalaga, nüüd võtan Zoloftile lisaks, vaheldumisi Dormicumi ja Stilnoxi. Sellest hoolimata magan vaid paar tundi ööpäevas. Peale selle tekkisid Zolofti tarbimise alguses kaela eespool (ma ei oska ehk end õigesti väljendada) asuvate lihaste kontraktsioonid- need tõmbuvad nii tugevalt kokku, et lõug on vastu rindkeret ja terve kael on pärast tükk aega valus. See pidi ravimi kasutamise alguses normaalne olema, kuid olen juba peaaegu 5 nädalat seda võtnud, aga see ei kao. Peale selle on mul käed värisema hakanud ja ma ei suuda töötada kuna mu töö nõuab täpsust ja head koordinatsiooni. Psühhiaater soovitas neurolooogi poole pöörduda, kuid numbrit on võimalik alles uueks aastaks saada.

Mida ma saaks seni oma vaevuste leevendamiseks teha?

Ette tänades,

Mairi

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Teie haigussümptomite kirjelduse põhjal on raske nõu anda, leian, et peaksite siiski oma raviarsti ja/või neuroloogi juurde pöörduma. Ehk oleks abi ka perearsti vastuvõtule minekust, sest ssöögiisu alanemist võivad põhjustada erinevad haigusseisundid. NN. lihastõmblused võivad olla ravimi kõrvalnäht, kui tõmblused ei möödu ja on Teile piinavad, tuleks mõelda ravimi asendamisele mingi teise samassse ravimirühma kuuluva ravimiga. Ilmselt tuleks lisada Teie raviskeemi ka ärevust kupeerivat ravimit, kuna Teil esineb ka käte värisemine, unehäired jne. Kui Te ei soovi oodata järgmise aasta alguseni, soovitan pöörduda tasulise meditsiiniabi saamiseks eraarsti vastuvõtule. Ja kidlasti soovitan ma konsulteerida ikkagi Teie "esimese"arstiga, kes Teie ravimist alustas.