peavalu 26.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure oma 20 aastase tütre peavaluga. Tal olid kooliajal tugevad peavalud, kuna õppis palju,käis tennise trennis,tegeles paljude asjadega korraga-ja igas asjas tahtis olla esimene' olid need peavalud ilmselt seotud pingega.Närviarst kirjutas talle ka ravimit Depakine. See natuke aitas, aga valutas ikkagi. Nüüd käib tööl. On kohusetundlik ja samuti tahab kõike teha väga korralikult. Vahetevahel on peavalud. Mure on hoopis selle pärast, et äsja (22.04.07)tuli lõunast puhkuselt(puhkus oli lausa terve kuu pikk),kus oli sõpradega, ta oli väga rahul ja ütles, et peavalusid praktiliselt ei olnud. Üleeile (teisipäeval) läks esimest päeva tööle kus selgus, et oli olnud remont, kõik ka menüüd muudetud, (töötab restoranis). Ta ehmatas nii ära, käed jalad värisesid ja sõnad ei tulnud meelde.Kuidagi tegi töö ära ja järgmisel ööl ärkas nii terava peavaluga, lausa tugevad hood kuklas ja silmade taga,põhiliselt vasakul pool pead.Kolm peavalu tabletti valu ära ei võtnud ja terve eilse päeva oli voodis, ka siis oli valu tugev. Ütles, et käed ja jalad olid ka tuimad. Mida peaks tegema või kuhu pöörduma, et asi paraneks.Ette tänades. Üks murelik ema

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üsna tõenäoliselt on tegemist migreenihooga. On olemas kaasaegsed tõhusad ravimid nii hoo tõrjumiseks kui vajadusel ka profülaktikaks. Tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591