peavalud.. 24.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan oma 72 aastasest emast. Nimelt tulevad tal paar korda nädalas kohutavad peavalud,silme eest lööb mustaks ja meelekohtades pitsitab nii kõvasti,et kohe tunne ,et veresooned lõhkevad. Rohtudest võtab betalok zoc( vist sai õieti) igal hommikul vererõhu alandamiseks ja hõlmikpuu tableti verevarustuse parandamiseks.Neuroloogi juures on käinud,ütles et tema ei hakka kompuutrisse saatma kuna see ei ole hea tervisele ja ema vana ka,kirjutas välja ainult antidepressante. Perearst ütles ,et tema ei saa saata ilma neuroloogi saatekirjata kompuutrisse.Kardan,et ühel päeval lihtsalt tuleb insult ja ongi kõik..Tegelikult ei saa öelda 72 aastase kohta veel väga vana ja peaks ikka teda kuidagi uurima.Kuidas saaksin teda aidata?

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Saan Teie murest aru oma ema tervise pärast.
Usun kindlalt, et kui neuroloog oleks Teie ema läbivaatuse käigus pidanud vajalikuks kompuuteruuringut teha, oleks see ka korraldatud.Küllap ei jäänud arstil mingit kahtlust, et patsiendil võib olla selline haigus, mida kompuuter diagnoosida aitab. Mingit ähvardavat insulti ja sellele viitavat süptomaatikat kompuuteruuring kindlasti kinnitada ei saa.
Kui neuroloog kirjutas raviks antidepressante, siis usun, et arstil jäi kahtlus neuralgiale ja kroonilisele valule. Ravi tulemuse üle antidepressandiga saab otsustada aga alles kuu möödudes pärast ravi alustamist, mitte enne. Ravi peab olema pikaajaline.Kui seisund ei parane, soovitan pöörduda TÜ juures tegutsevasse valukliinikusse.
Lugupidamisega,
KK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Peavalud,unetus

Peale liiklusõnnetust tekkisid peavalud, hilisemas faasis on tekkinud probleemid magamajäämisel.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Peavalude ja unehäiretega tegelevad kõigi polikliinikute neuroloogid, kes määravad ka vajalikke uuringuid. Võite tulla ka meie vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

sooviksin teada, et kas SM võib põhjustada ka peavalusid. või ei tohiks kolded valu tekitada..?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tugevad peavalud ei ole iseloomulikud SM - le.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere!
mul on mandlid olnud haiged juba umbes 3 aastat. nüüd sügisel lähen operatsioonile. ja peavalud on kestnud aasta aega...üle päeva või kahe päeva. kas on võimalik, et need peavalud on tingitud ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Jah, see on võimalik, kuna teil on krooniline mandlipõletik.
Samas võib olla peavaludel ka palju muid põhjusi: emotsionallne pinge, üleväsimus, lihaspinge jne. jne.
Kui peavalud jäävad mandlilõikuse ...

Loe edasi

Pidevad peavalud

Tere. Mul on olnud pidevad peavalud juba viimased 10 aastat (olen ise 27 a.) igal nädalal kord kuni kaks. Valu tugevus varieerub. Neuroologi külastades (ka kompuuteruuring läbitud) pandi diagnoosiks "pingepeavalud"(käisin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kindlasti on võimalik peavaludest raviga vabaneda. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere palju teie viisit maksab kui tahaks teie vastuvõtule tulla. Mina olen see kellel hakkasid peavalud kuueaastaselt koos teadvuse kaotustega .Tiina

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere olen 31aastane mul on juba kolmas päev tugevad peavalud ja iiveldama ajab ka mulle on kirjutatud selline rohi tramadol aga see ei aita .

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

eelmine vastus.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: