Valutavad jalad 10.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27a 182cm pikk ja kodune 2 väikese lapse ema. Umbes 2,5 kuud peale teise lapse sündi algasid mul jalavalud. Jalad valutavad põlveõnnaldes, sääremarjast pahkluuni. Valu on selline tuim ja piinav kuid mitte väljakannatamatu ja lõikav. Erilist trenni, istumist, seismist ei harrasta. Kuid 2 lapsega tegeledes liigun palju, kiiresti. Elades 2 korrusel kõnnin mitukümmend korda päevas trepist üles ja alla. Valud ei esine iga päev. Vahe on mõnikord nädal või mitu päeva. Nüüd on valud sagenenud - on kestnud järjest kuskil 3 päeva. Tavaliselt päeval jalad ei valuta. Valud algavad öösel ja jalad valutavad nii sirgelt, kõveralt, selili, kõhuli kui ka külili magades. Halvemal juhul valutavad jalad ka järgmisel päeval pärast valu täis ööd.
Sarnased valud olid 15 aastaselt ja perearsti sõnul oli see tingitud minu pikkusest ja jalgade kasvust. Umbes 10 aastat polnud midagi ja nüüd on valud jälle kohal.
Mis uuringuid ma peaksin ette võtma ja millise erialaarsti poole pöörduma, et teada saada mis võib selliseid vaevusi põhjustada?

Ette tänades

MR

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Konsulteerige kõigepealt perearstiga. Vajalik võib olla ortopeedi, reumatoloogi või veresoontearsti abi.

Dr. Ain Pajos