Meningiidijärgne seisund. 06.03.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin 1994.a. hakul üliraskelt meningoentsefaliiti.Väljakirjutamisjärgselt olid tasakaalu- ja koordinatsioonihäired. Praeguseks on seisund aeglaselt, ent stabiilselt halvenenud, näit. on lisandunud jalgade mõningane tundetus. Olen tunnistatud töövõimetuks 100% Saan siiski töötada arvutiga ja kõrvalist abi liikumisel kasutades ka oma kliente esindada. Mingit ravi seisundi parandamiseks ei olevat ning seetõttu ei olevat otstarbekas ka minu sanatoorseks raviks vahendeid kulutada.Tarvitan pidevalt piracetaami.Selle tarvitamisest loobumisel/katkestamisel kaob igasugune kõndimisvõime üsna kiiresti.Kas mulle oleks kasuks näiteks omal kulul Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuses pakutav ravikuur,kas piratsetaam on ainus vahend seisundi stabiilsena hoidmiseks? jne. Olen pöördunud mitmete tohtrite poole nii kodus kui ka Soomes, soovitused ja prognoosid on positiivsed ning korrelatsioonis esitatavate arvete suurusega,kuid tulemustevabadPaluksin Teie seisukohta ja soovitusi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Läbitehtud meningoentsefaliit võib põhjustada ajuvedeliku resorbeerumise häire mistõttu ajuvatsakesed laienevad ja tasakaalu ja põiehäired süvenevad. Taastusravi ja piratsetaam siin ei aita. Kas on tehtud korduv aju kompuutertomograafia mis võimaldaks võrdlust varasemaga ja kaaluda võimalikku ravi?

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Survetunne peas

Pea käib ringi, survetunne peas ja kõrvades. Midagi nagu takistaks lugemist ja teleka vaatamist. Uinuda ei saa, kuna survetunne on tugevam pikali olles.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sageli on põhjuseks krooniline ärevushäire ja/või depressiivne seisund. Vajate kogenud neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

Surin jäsemetes, peauimasus, nõrkustunne

Tere
Mul on kätes ja jalgades surin,vahel on ka pea uimasus ja nõrkustunne,esineb ka -ehmatustunne- südames.
Käisin perearsti juures ja mul diagnoositi mandlite krooniline põletik, perearst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla ka ärevushäirega aga soovitan esmalt käia kardioloogi ja kurguarsti juures.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peapööritus

Olen 60 aastane naine. Millest on tingitud peapööritus külili olles. Kui keerata end selili või muuta pea asendit see kaob. Püsti tõuste pearinglust ei ole. Mul on kaelaradikuliit. Sas see võib olla sellest ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui esineb tugev pöörlemistunne asendi muutmisel, on tegemist probleemiga sisekõrvas asuvas tasakaaluorganis. Tavaliselt seisund paraneb ise.
Soovitav on teha istudes pööramisharjutusi peaga.
Loe edasi

vasak hyppeliiges

hommikul ärgates vasak hyppeliiges tuim,ei allunud liigutustahtele.Pärast mõnesekundilist masseerimist hakkas normaalselt reageerima.jala põhjaalune õhtul nagu tuline.Ka mõni päev juba jalapõhja all veidi ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjus võib olla nii verevarustuse häires kui närvikompressioonis. Kui seisund kordub, tuleb minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi

appalliline seisund

Tervist,

Palun selgitage appallilist seisundid. Milline % protsent sellest on ültse välja tulnud. Millised funktsioonid on taastunud. Kas maailma praktikas on keegi saanud ka nn terveks. On ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on väga raske ajukahjustusega. Inimese elu sõltub täielikult hoolduse tasemest. Paranemise võimalikkuse kohta tuleb küsida raviarstilt, kes teab üksikasju.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: