mis mul viga on? 11.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on juba pikemat aega kummalised peavalud. Tavaliselt hommikuti kui üles tõusen pea valutab kuid kaob peale veidikest ärkel oldud aega ja kohvi joomist. Vahel istun rahulikult tunnis kui pähe lööb tugeva ja terava valu. Justkui aju tõmbuks kokku. Valu on lühiajaline, kui tugev. Sama on tavaliselt füüsilise pingutuse ajal. Pea valutab tihti. Nõrk olla. Püsti tõustes(istumast) pea pööritab ja vahel ka tugevam valu. Ka kummardades pea pööritab ja tunnen end tihi halvasti. Süda paha , imelik maitse suus. Mis mul viga on? On see normaalne? Kas peaksin mingit rohtu võtma? Senini pole ohtu võtnud vaid siis kui peavalu muutub tõesti talumatuks(väga tugev valu) kui nõrgema valu korral proovin ilma tabletita hakkama saada.
Ette tänades.
16.aastane neiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreenipeavalud esinevad tavaliselt hommikuti ärkamisel. Üritage võtta 1 tbl paratsetamooli valu algul. Kui valuhood esinevad sageli, tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos