kas neuroos kordub 17.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor Pajos

Täpselt aasta tagasi diagnoosis närviarst mulle neuroosi,

mis oli kujunenud juba väga väga tõsiseks (tänaval ma käia enam ei suutud jne,

neid õudusi, mis minuga toimus ei oska ma praegu kirjutadagi)

Olin haiglas , samuti käisin neurodiagnostikas pea uuringut tegemas (Magdaleena haiglas) Ravi oli Fluanxoliga ja kestis kuus kuud.

Hakkas parem,ravi lõppes mais, nüüd oktoobris tundsin, et kõik kordub jälle.

Elu kvaliteet langes iga päevaga, kõik nähud tulid tagasi ,

alates peauimasusest kuni mälukaotuseni.

Tean, et kõik on mõistuses kinni ja püüdsin positiivselt mõelda ja endasse usku sisendada.

Kuid see kõik ei aidanud. Otsustasin perearsti juude pöörduda.

Arst soovitas jälle Fluanxoli nii 3-4 kuud, närviarstile ei saatnud. Hakkasin uuesti Fluanxoli võtma.

Palun öelge, kas see ravi on minu jaoks piisav või peaksin ennast tõsisemalt ravima ?

Olen valmis läbi tegema ükskõik mida, peasi et see kõik enam ei korduks.

Naistearst soovitab mulle samas hormoonasendusarvi enesetunde parandamiseks.

Kõike head soovides ja

Aitäh ette

43.aastane naine

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Depressiooni (millega arvatavasti on tegemist) ravi kestab tavaliselt mitmeid kuid, raskematel juhtudel aga aastaid. Õige raviskeem selgub alles peale põhjalikku haigusjuhuga tutvumist. Ravi määrab aga kindlasti spetsialist - psühhiaater või neuroloog. Soovitan psühhiaatri konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos