põdesin puukborrelioosi 18.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere

olen 19 aastane noormees, põdesin puukborrelioosi 1,5 aastat tagasi. raviks oli mul 5 päevane erütromütsiini kuur. tehti ka veretest mis oli positiivne. laik oli mul põlveõndlas. probleem nimelt selles, et viimasel ajal tunnen põlveõndlas justkui kerget kõdi või mingeid sipelgate moodi efekti ning kuidagi häiriv tunne on mul seal. samuti on sääremari kuidagi liiga pinges. kas selliseid kaebuseid on reaalne seostada kunagise borrelioosiga? kuhu arsti juurde peaksin pöörduma ning millest kaebused võivad tingitud olla ?

tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Borrelioos allub üldiselt hästi antibiootikumikuurile, kuigi teie ravi tundub lühike. Võiksite korrata vereanalüüsi puukborrelioosile( saab suunata ka perearst).

Dr. Ain Pajos