Kerged peavalud jne 18.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 23 aastan mees ning mul esinevad imelikud raksatused peas v6i siis pigem kuklas-Nimelt kui ma oma pead aeglaselt pööran ,siis v6in need kerged n6ksud peaaegu üle lugeda.Kuid need ei esine alati...Vahest on valu v6i nn n6ks teises piirkonnas ,Millega kaasneb ka vaevu märgatav peavalu (mite nii hull ,et tablette peaks sööma) Kord on peavalu pea tagaosas ,teinekord pealae vasakul küljel ja vahest ka paremal..Vahest meelekohas jne.Nii on see nüüd kestnud nii vähemalt aasta.Asi pole muidugi nii hull ,et igapäevast elu segaks ,vaid lihtsalt oleks tore ,kui seda poleks.Üks arstidest väitis ,et see v6ib tulla hammastest ,kuid hambad on mul tip-top korras ,ning tarkusehambadgi välja t6mmatud.Olen varemalt ka suhteliselt palju alkoholi tarbinud (mite kunagi aga kanget olin/olen nn 6llelörpija)..Äkki oskate vastata ,millega teie arust tegemist v6ib olla ja kui ohtlik selline asi on ,ning ,kui oskate mingi umbkaudse diagnoosi määrata ja oletada ,et ,millega seda oleks v6imalik kodusel teel ravida v6i parandada..?!
Ette tänades Margus

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla muutustega ülemistes kaelalülidevahelistes liigestes. Mõnel inimesel on ka sünnipärane kalduvus liigesteraginateks, mis on tingitud ülemäärasest liikuvusest. Kui aga olete põdenut reumat, tuleks teha rö ülesvõtted kaelalülidest erinevates asendites. Üldiselt raginad liigestes ei ole ohtlikud ja vähenevad pideva võimlemisega.

Dr. Ain Pajos