Seljaajukanali kitsenemine 11.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen murelik 35 naisterahvas. Nimelt mureks on seljaajukanali kitsenemine. Tehtud on KT C5-C7 seljaajukanali kitsenemine 1,2 cm võrra. Neuroloog suunas mind edasi neurokirurgi vastuvõtule. Sooviksin teada saada kuidas selline teagnoos mõjutab mu edasist elu kvaliteeti ja kui tõsikseks või selline teagnoos kujuneda.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere

Lülisambakanali kitsenemine võib esineda erinevates lülisamba piirkondades ja põhjusi on mitmeid, eelkõige aga traumad ja osteokondroos. Diagnoos on teiel pandud KT leiu alusel ja see ei anna piisavat informatsiooni edasise ravi üle otsustamiseks, kuna määravaks on ikkagi nn. kliiniline leid- see mida te ise tunnete ja kui palju sümptomid teie igapäevaelu, tööd ja elukvaliteeti mõjutavad.
Hinnangu annab erialaarst, seega on igati põhjendatud neurokirurgi konsultatsioon, kes radioloogilise leiu ( KT uuringu tulemise) ja kliinilise pildi ( teie kaebused + neuroloogiline leid) ravitaktika üle saab otsustada.
usaldage spetsilisti arvamust. Kuidas diagnoos mõjutab teie elu kvaliteeti ja mis edasi kujuneb, selleks peab teadma rohkem teie kaebuste ja esinevate sümptomite kohta, samuti võimalikku tekkepõhjust. Teie küsimuses see ei kajastu, seega ei saa sellele küsimusele konkreetset vastusta anda.
Karimate tervitustega
Dr. Kaarna