Pinge kuklas 08.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 36a naine. Minu probleem algas kuskil kuu aega tagasi, psüühhiliselt väga raske perioodi järel. Kõigepealt hakkas parem kõrv lukku minema (kuulmine säilis) ja kael oli kuidagi imelik. Vahest oli ka selline tugev surve tunne kõrvade taga, nagu oleks pea tangide vahele võetud. Valu kui sellist ei ole. Nüüdseks on survetunne koondunud kuklasse ja vahest lööb ka kõrvu lukku. Hommikuti, kui ärkan, on kõik nagu korras, aga suhteliselt kiirelt hakkan jälle survet tundma. Olen ka kaks korda perearsti juures käinud (kusjuures arsti juures on enesetunne palju parem olnud) - sain suunamise kõrvaarsti juurde (kuhu ei ole veel jõudnud) ja kaela määrimiseks mingit salvi. Kas sellised vaevused võivad olla kõrvadest ja kaelaradikuliidist põhjustatud või on viga kuskil mujal. Olukord on väga häirivaks muutunud (kuigi otsest valu ei ole) ja perearsti vahet jooksmisel nagu ka erilist mõtet ei näe.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks on tõenäoliselt stressiperioodi järgne depressivne seisund.

Dr. Ain Pajos