Punastamine (liiga tihti) 02.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma hakkasin punastama juba viis aatat tagasi pidevalt. Alguses kui see ilmes ei teinud välja, aga see hakkas muutuam häirivaks. Igakord kui pidin minema klassi ette vastama, suhtelmisel olin kesktähelepanupunkis jne. läksin näost täiesti punaseks, see pole isegi väike õhetus. Asi vist polegi selles, et ma akrdaksin esineda või midagi sellist, vaid hoopis selles, et ma juba tean, et ma hakkan punastama ja am püüan seda oma mõtetega eemale tõrjuda ja mitte sellele mõelda, aga need tulevad siiksi. Ja see on kohutavalt ebameeldib, sest see segab mind absoluutselt igal pool. Ma tahaksin inimestega normaalselt rääkida ja neile otsa vaadata. Ma olen kuulnud, et on olema operatsioon, kus lõigatakse üks närv läbi ja punastamist enam ei toimu, on see tõsi? Või on ka muid, paremaid, mitte kirirgilisi variante?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vahel aitavad ka antidepressandid. Kirurgilise ravi suhtes peaksite konsulteerima neurokirurgiga (Mustamäe Haigla, TÜ Närvikliinik).

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Punastamine (liiga tihti)

Tere!

Te soovitasite antidepresante, aga 13 aastased selliseid rohte ei tohi võtta. Vabadnust, ma eelmisesse kirja unustasin oma vanuse märkida. Ja kirurgiaga ka ei saa seda asja nii noorelt ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

See ei ole haigus vaid närvisüsteemi omapära. Vanemaks saades asjalood paranevad.

Loe edasi

jälle see punastamine...

ma punastan.nagu iga asja peale kohe...ja see segab edasi elada..olen kuulnud et mingid närvid lõigatakse kuskilt läbi.sooviks selle kohta natuke infot saada.elan tallinnas.ja palju nende närvide läbi ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt on sulle vaja psühholoogi abi.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

lakkamatu punastamine

Kas saab apteegist ka ilma retseptita mõnda punastamisvastast-närvilisusest higistamisvastast ravimit osta ?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on päriliku närvisüsteemi tüübiga mida välja ravida ei saa. Teatud ravimid võivad pakkuda leevendust - neid määrab neuroloog.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

punastamine

Tere,mul on selline probleem,et kipun närveerima täiest mõtetute asjade pärast.Tänu sellele lähen ka näost punaseks ja ja kael muutub punase laiguliseks.Väga kergesti läen ka siis näost punaseks kui olen ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on päriliku närvisüsteemi tüübiga mida välja ravida ei saa. Ravimitaga saab häireid leevendada. Külastage perearsti.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

punastamine

Kas punastamise vastu on ka mingit ravi või on see kaasasündinud haigus.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

See ei ole haigus vaid kaasasündinud närvisüsteemi tüüp.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

ETS (Endoscopic Thoracic Sympathectomy)

Tere! Kas Eestis tehakse ETS-i, et kõrvaldada punastamine ja higitse käte probleem? (lähemalt - http://www.endsweat.com/ets.html).
Juhul, kui see on Eestis võimalik, siis kus seda tehakse ja kui ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Eestis seda ei tehta.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: