menigeoomiks sobiv leid 06.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

06.07.2006 sattusin kiirabi korras erakorralise meditsiini osakonda . Kuna esines ka lühiajaline kõnehäire, kahtlustati insulti ja tehti kompuuterrtomograafia. Uuritud peaaju natiivis ja leitud järgmist : III ja IV vatsake on keskjoonel, laienenud ei ole. Vasema külgvatsakese temporaalserv on kergelt dislotseerunud, muus osas on külgvatsakesed normaalsed. Kortikaalsed liikvoriruumid on normaalsed. Vasemal temporobasaalsel on ees sõlm, lubi tihe kapsel osaliselt, 17 mm. Sõlm kontrasteerub homogeenselt ja üsna tugevalt. Paikneb ees laia baasiga luul. Vasemal basaaltuumade piirkonnas on paar lakunaarset kollet.
Erakorralise meditsiini arstid ütlesid, et tegemist on healoomulise kasvajaga ja arvestades minu vanust ( 74 a. ) miskit tavaliselt ette ei võeta.
Selline kokkuvõte oli shokeeriv.

Tunnen aegajalt peas vasakul oimust natuke kõrgemal surve(pigistus) tunnet, mõnikord ka kerget valu. See ei ole mitte kogu aeg, vaid aeg ajalt. Neuroloog, kellele sellest rääkisin, ütles, et see ei ole seotud ülalkirjeldatud sõlmega. Aga see tunne mul on ja häirib. Kas see võibolla psüühiline??? Küllaltki raske taluda, kui tead, et ajus on mingi probleem ja kui pole täpselt teada kuidas ta käitub? Milline on tavaliselt sellise leiu n.ö. käitumisnorm?
Mida teha edasi? Millal peaks tegema järgmise uuringu? Kuidas saada uuringule saatekirja? Kas selliseid uuringuid tehakse kuskil ka n.ö. tasulise teenusena? Neuroloogidele on mitmekuused järjekorrad. Kas ja kus on tasulisi vastuvõtte?
Tänan vastuse eest
Lugupidavalt murelik patsient
LT

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Healoomulised kasvaja võivad olla kolju sees vahel aastakümneid ilma vaevusi põhjustamata. Tavaliselt ei põhjusta nad ka peavalu. Kõige õigem oleks teil end panna järjekorda neurokirurgi vastuvõtule. Sealt saate infot kasvaja olemuse ja võimalike ohtude suhtes.

Dr. Ain Pajos