menigeoomiks sobiv leid 06.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

06.07.2006 sattusin kiirabi korras erakorralise meditsiini osakonda . Kuna esines ka lühiajaline kõnehäire, kahtlustati insulti ja tehti kompuuterrtomograafia. Uuritud peaaju natiivis ja leitud järgmist : III ja IV vatsake on keskjoonel, laienenud ei ole. Vasema külgvatsakese temporaalserv on kergelt dislotseerunud, muus osas on külgvatsakesed normaalsed. Kortikaalsed liikvoriruumid on normaalsed. Vasemal temporobasaalsel on ees sõlm, lubi tihe kapsel osaliselt, 17 mm. Sõlm kontrasteerub homogeenselt ja üsna tugevalt. Paikneb ees laia baasiga luul. Vasemal basaaltuumade piirkonnas on paar lakunaarset kollet.
Erakorralise meditsiini arstid ütlesid, et tegemist on healoomulise kasvajaga ja arvestades minu vanust ( 74 a. ) miskit tavaliselt ette ei võeta.
Selline kokkuvõte oli shokeeriv.

Tunnen aegajalt peas vasakul oimust natuke kõrgemal surve(pigistus) tunnet, mõnikord ka kerget valu. See ei ole mitte kogu aeg, vaid aeg ajalt. Neuroloog, kellele sellest rääkisin, ütles, et see ei ole seotud ülalkirjeldatud sõlmega. Aga see tunne mul on ja häirib. Kas see võibolla psüühiline??? Küllaltki raske taluda, kui tead, et ajus on mingi probleem ja kui pole täpselt teada kuidas ta käitub? Milline on tavaliselt sellise leiu n.ö. käitumisnorm?
Mida teha edasi? Millal peaks tegema järgmise uuringu? Kuidas saada uuringule saatekirja? Kas selliseid uuringuid tehakse kuskil ka n.ö. tasulise teenusena? Neuroloogidele on mitmekuused järjekorrad. Kas ja kus on tasulisi vastuvõtte?
Tänan vastuse eest
Lugupidavalt murelik patsient
LTArst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Healoomulised kasvaja võivad olla kolju sees vahel aastakümneid ilma vaevusi põhjustamata. Tavaliselt ei põhjusta nad ka peavalu. Kõige õigem oleks teil end panna järjekorda neurokirurgi vastuvõtule. Sealt saate infot kasvaja olemuse ja võimalike ohtude suhtes.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

väikeste veresoonte haigus

tere.
MRT leiti, et mul on vaskulaarsele entsefalopaatiale sobiv leid. Öelge palun, kas kaasajal ei ole mingit ravi selle haiguse vastu. Kas pean kogu ülejäänud elu elama uimase peaga ja ebakindla ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vaskulaarne entsefalopaatia võib esineda ka ilma oluliste vaevusteta. Pealegi ei ole järsku tekkinud pearinglus iseloomulik vaskulaarsele entsefalopaatiale. Võimalik on hoopis häire sisekõrvas, mis vajab ...

Loe edasi

Puukborrelioos IgM

Kui on avastatud aasta hiljem,et puukborrelioos IgM on posit.kas tõesti ei pea enam antibiootikumi kuuri läbi tegema.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ravi on mõttekas vaid siis kui diagnoosi kinnitavad kliiniline leid ja seljaajuvedeliku analüüs.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

närvisüsteemi regulatsioonihäired

Kas cymbalta on regulatsioonihäirete puhul sobiv ravim?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kõik sõltub vaevuste laadist.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

valud

kompuutri vastus-spinaalanalisagitaaldiameetr 15mmnormipärane.jones-tompsoniindex0,22normipärane.inverver t feromaamenite sagitaaldiam4.5mm normipärane valdavalt.kuid degeneratiivseltest tingitud fassettide ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pildi vastus ei anna diagnoosi. Sarnane leid võib esineda ka ilma igasuguste valudeta.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Aju kompuutertomograafia

Mis on Robin-Virchovi ruumid ajus? Kas selline leid on tervisehäire või mitte,kas see mõjutab ka psüühikat?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist ei ole tervisehäiret põhjustavate struktuuridega.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

seljavalu

minul leiti kompuutris lülidevahemiku kõrgusel keskasendis diski protrusiooon,kas võiksite lähemalt seletada mis see tähenadab ja kas see vajab operatsiooni.
Samuti avastati dorsaalsed ostefüüdid ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Operatsiooni vajaduse määravad hetkekaebused ja kliiniline leid. Kompuutrileid on vaid abivahendiks.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: