valud turjas ja kaelas 16.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tegelen rattaspordiga aktiivse harrastaja tasemel 6000-8000km aastas.
Peale pikemat 3-4-tunnist maanteetrenni teen alati korralikult venitusharjutusi ka kaelale ja seljale, et lihaspingeid maandada.
Sel aastal on piinama hakanud valud turjas ja kaelapiirkonnas, seda eriti kevadel ja sügisel. Suvel ei tule selline asi meeldegi, kusjuures sõiduasend on ju sama sõltumata aastaajast.
Valu nagu rändaks - ühel päeval valu vasakul, teisel paremal pool, näiteks kolmandal päeval on valus hoopis kael. Eriti piinava valu päevadel on vasak käelaba natuke tundetu ja kipub surema.
Võib-olla tegu närvipõletikuga? Kuidas seda ravida? Kas enne massaažikuuri läbitegemist peaks (võimalik) põletik olema välja ravitud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valude ja käe suremise põhjused vajavad selgitamist. Alustage visiidist perearstile.

Dr. Ain Pajos