Mis juhtus? 05.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen olnud võrdlemisi terve, arstil pole pidanud käima, aeg-ajalt käin doonorina verd andmas. Olen 29.a. Juhtus minuga selline jube lugu: kõige pealt "suri ära" parem käsi, siis parem näopool. Kadus ära kõnevõime, üritasin rääkida, aga kuuldus ainult arusaamatu häälitsus! Üritasin meili saata, aga poolelt sõnalt sai äkki mõistus otsa - ma ei osanud kirjutada! Kogu mälu oli kadunud! Ma ei suutnud mitte midagi meelde tuletada, kuidas ma ka ei proovinud. See kestis vist 30 minutit. Isegi peale mälu taastumist tundus oma aadressgi võõrana, et lausa kontrollisin seda. Õnneks olin oma kodus. Perearst saatis mu kohe närviarstile, kes kirjutas tabletid (Lexotanil) ja saatis mu minema. Pidas mind vist tüütuks närviliseks naisterahvaks, kes tahab rahusteid. Tegelikult olen pigem rahulik ja kinnine. Ta ei vastanud mu küsimustelegi, rääkimata vereproovist või vererõhu mõõtmisest (mul on soodumus kõrgele vererõhule). Ma kardan kohutavalt, et see kordub, ma ei julge üksi lastki lastesõime viia. See oli hullem kui õudusunenägu! Kui ma rahusteid vajan, siis just selles hirmus. Mis minuga juhtus? Kas see võib korduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eelkirjeldatud mööduva tervisehäire põhjuseid võib olla mitu. Arvan samuti, et põhjuseks ei ole neuroosiseisund või stress. Soovitan spetsialisti konsultatsiooni , tõenäoliselt on vaja ka lisauuringuid.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Cephalgia, kantserofoobia

Mis on cephalgia ja kantserofoobia?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Cephalgia - peavalu
kantsrofoobia - hirm vähi ees.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Tarlovi tsüst

Mida kujutab endast nimetatud diagnoos? Selle avaldumise sümptomid? Kuidas sellega toimida - mis on lubatud ja mis kindlasti vastunäidustatud?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on laienenud ja ajuvedelikuga täitunud närvijuure kestaga, mis võib põhjustada valu nt jalas. Nõu tuleb küsida uuringuga tutvunud ja läbivaatuse teostanud arstilt.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

käte värisemine

käte värisemine

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

mis on küsimus?

Loe edasi

?

mis asi on kortikaalne müokloonus?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vastutahtelised lihastõmblused erinevates kehaosades.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Sclerosis Multiplexi ravi

Mis ravim on mitoxantrone ja kuidas toimib?
Tänades

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks küsida ravimi väljakirjutanud arstilt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: