kroonniline subd hematoom 31.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Neli kuud tagasi sain löögi vastu kukalt,selle järgselt esinesid neli kuud peavalud,mis viimasel ajal olulisel määral süvenesid. Laäksin haiglase kus mulle diagnoositi krooniline subd hematoom. Tehti operatsion ja hematoom eemaldati. Kuna ma tegelen poksiga siis arst ütles et ma ei tohi vähemalt ühe aasta poksida. Ma tahaks teada kui ohtlik on aasta pärast poksiga alustada,ja kas see vigastus lisab mingei lisa riske.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Aastase vaheaja poksiga tegelemisel määras arst seetõttu, et ajukolju siseselt kõik vigastused täielikult paraneksid ja haavad kinni kasvaksid. Kindlasti saate sel perioodil tegeleda kergemate kehaliste harjutustega, oluline on vältida vaid pea piirkonda uue trauma saamist ja tugevat pingutust. Kui Te pärast nii ränka õnnetust ja ajuoperatsiooni soovite aga poksimist jätkata, siis otsest vastunäidustust selleks pole. Soovitan Teil kindlasti arvesse võtta ka oma psüühilist seisundit ( näiteks hirm võimaliku uue trauma ees jne. ), mis võiksid mõjutada tulevikus Teie sportlikku saavutust.
Lugupidamisega,
Katrin Kaarna

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Hematoom

Tere.
Minu pojal oli kukkumise tagajärjel ajutrauma. Trauma raskuse tõttu otsustati saata Tallinna Kiirabihaiglasse. Diagnoositi koljumõra ja 3 cm paksune epiduraalne hematoom. Operatsioon läks hästi ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Operatsioon oli elupäästev kuid ajukahjustus töenäoliselt jäi. Kui probleem püsib soovitan tulla EEG uuringule ja vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: