pressing narvile 09.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Elan indias ja minu mees on hindu.Arvan et moistate,miks poordun abi ehk/voi info saamiseks Teie poolel Edastan probleemi lihtsas maakeeles, kuna puudub meditsiiniline haridus.
Mehe probleemid ja seda rohkem kui pool aastat:
valu alaseljas,mis siirdub parempoolsesse tuharasse,seejarel jalga.Valu on koige tugevam saaremarja piirkonnas.Samuti osa labajalast on tundetu.Valu tottu paremale jalale toetuda ja liikuda raske.
On tehtud selja (selhroo) pilt ja diagnoosiks ehk pohjuseks pandud:2. ja 3. selgrooluli vahel on mingi tuhimik ja liikudes pressivad narvi nende vahel.
Maaratud ravi: diathelmia (fusoteraapia) ,lisaks kuumaveekott nimetatud selgroolulide kohale,moned fuusilised harjutused ning lisaks valuvaigistid.
Ravi on kestnud 20 paeva,kuid ei mingit paranemise marki - voiks oelda ennem halvenemine.
Kas nimetatud sumptomite esinemise korral on diagnoos ja maaratud ravi oige?
Olen kuulnud midagi venitamisest,et vabastada narv pressingu alt???!!!
Loodan nii vaga teie professionaalsele vastusele,et leida siit Delhist oiget arstiabi(siin paberitega arste palju,kuid neid on siin voimalik lihtsalt osta),
Olete alati teretulnud.

ette tanades
Riima

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Tänan Teid e-maili eest.
Teie abikaasa diagnoos on Teie poolt esitatud kirjelduse alusel: Radiculitis S1 dex. discogenes.
Diagnoosi saab lõplikult kinnitada ainult patsiendi arstlik läbivaatus.
Ravitud on teda sellest diagnoosist lähtuvalt. Kuna konservatiivne ravi pole seni tulemust andnud, peaks konsulteerima ka neurokirurgiga võimaliku edasise kirurgilise ravi osas. Venitusravi tänapäeval praktiliselt ei kasutata, rohkem on tulemusi näidanud ravivõimlemine.