diagnoosist ei saa aru 07.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere,
elukaaslasel diagnoositi selline asi nagu-keskmises rinnaosas on 4 kraadine dekstroskolioos ja vähesed algava osteokondroosi tunnused. Th8 lüli on vähesel määral kiiljas. mida see tähendab? tegemist 26aastase mehega ja neuroloogi juurde enne sügist aega ei saa. mida ise koduste vahenditega ette võtta? soovitati ujumist ja ravivõimlemist, ja mingeid kuulujutte naistepuna kohta olen ka kuulnud. ehk saate head nõu anda?
ettetänades, kadri

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Skolioosi ehk selgrookõverust aitab vähendada vaid regulaarne treening ja võimlemine selja ja kõhulihastest moodustuva korseti tugevdamiseks.

Dr. Ain Pajos