radikuliit? 29.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23-aastane naisterahvas. 16-aastaselt avastati mul luutuberkuloos selgroo V-VIII lülis. olin ravil ja paranesin. vahel esinesid siiski valud üle kogu keha. aasta tagasi sünnitasin lapse (rasedus oli väga kerge, ei mingeid valusid jms). käisin ka oma arsti juures ja ta tegi uued pildid, mis näitasid väikesi muutusi nendes lülides, aga midagi ette ta minuga ei võtnud. nüüdseks on hakanud piinama meeletu valu nimmepiirkonnas - nii selgroos endas kui ka terves alaselja osas, mingil määral ka paremas tuharas. kuna selg on mul ju tugevalt deformeerunud - üldisest nõrkusest ka küürus, siis saab alaselg nn tugevat vatti (oma osa on andnud ka lapse hooldamine, tõstmine jne). kuna viibin ajutiselt välismaal ja arsti vastuvõtule ei pääse, siis kas oskate midagi selle põhjal arvata ja asja leevendamiseks midagi soovitada?
ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nimmevalude korral ei ole süüdi läbipõetud rinnalülide tbc. Tõenäoline on algav diskikahjustus alumiste nimmelülide vahel. Tuleks vältida tööd kummargilasendis ja raskuste tõstmist ja kasutada nt . Naproxen 500 mg X2 ühe nädala vältel.

Dr. Ain Pajos