teadvusekaotused 25.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane neiu. Normaalkaalus. Minestan aegajalt. ette olukorda väga ei tunneta, millegagi seostada ei oska. olen minestanud öösel tualetti minnes ja hommikul tööle/kooli minnes.
Minestamist on juhtunud lapsest saati. tõenäoliselt on varemas eas ka uuringuid tehtud, kuid nüüd viimased olid 1,5-2 a tagasi, peale üht kokku kukkumist, kui mu elukaaslane ütles, et oli märganud tõmbluseid. Tartus tehtud EEG ja kompuutertomograafia ei näidanud mingit kõrvalekallet. vereproov on normaalne, südamele on tehtud EHHO ja EKG. Kandsin 1 ööpäeva ka vererõhumõõtjat, mis ei näidanud ka madalat vererõhku. vererõhk on küll madalapoolne, aga seda ei loeta madalaks öeldi mulle. viimase kokkukukkumise ajal mõõtis kiirabi 100/70.
Seega, alati ei kõik näitajad korras olnud.
Ma söön igal hommikul vaid seetõttu, et äkki see hoiab midagi ära. nn kindluse mõttes. samas on veresuhkur iga kokkukukkumise ajal ok olnud.
kuna ma pole pikka aega kokku kukkunud, tundus,et see hakkab mööda saama.
Nüüd kukkusin kokku hommikul bussis, kus õhku oli ja ma polnud ka paksult riides. bussist väljudes, istusin bussipeatuses pingile ja kukkusin teist korda kokku.
avalik koht ja enda abitus tekitavad aga emotsionaalse trauma ja soovi sellele murele lõpuks lahendus leida. On see üldse võimalik? Kas see on tõepoolest normaalne nähtus ja minu omapära? Aga kuidas sellega koos elada? Mul on ka load ja sõidan autoga, kardan, et nii võin kellelegi viga veel teha. Ometigi- mul pole ju midagi viga.Miks muretseda?

Soovin vaid teada, kas peale tehtud uuringute on mingeid uuringuid veel, mis olukorda selgitaks või olen ma (õnneks) terve.

Tänan teid!
neiu 22


Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Antud juhul on näidustatud pikk EEG uuring peale magamata ööd. Võtke neuroloogile saatekiri ja helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Vilin peas ja minestus

Tere
Olen 58a. meesterahvas Ida-Virumaalt ja mul on peas pidevalt vilin. Algul vilises terve pea, aga nüüd parem pool. Mõned päevad tagasi hakkas peas tugev vilin, pea hakkas ringi käima ja kukkusin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks teha EEG uuring ajust. Võimalik on nt. epilepsia (teadvusekaotused), mida saab ravimitega korrigeerida. Pideva vilina tõttu tuleks käia ka kõrvaarsti juures uuringutel. Samas tuleb jälgida, et vererõhk, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: