Käte ja jalgade tuim valu 16.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25a naine ja viimased paar-kolm kuud vaevab mind järgnev asi: mõnel hommiku ärgates tunnen, et jalad ja käed on kuidagi rasked ja nagu ei jaksaks neid liigutada, olen nõrk. Päeva jooksul tuleks nagu energia osaliselt tagasi, aga käed, jalad (ka õlapiirkond, kuid enamalt käed kuni labakäteni) valutavad justkui külmetuse ajal, kuigi ma ei ole haige. Selline tuim liigese, lihase valu. Olen lugenud, et noortel naistel võib hakata nii sclerosis multiples...kuidas saaksin teada, mis võiks viidata sellele ning äkki teil on praktikas ette tulnud samas olukorras olevaid patsiente.

Oleksin väga tänulik teie vastuse eest

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

SM ei alga üldise nõrkustundega. Võiksite lasta teha vereanalüüsid ja määrata ka reumanäitajad veres.

Dr. Ain Pajos