peavalu 20.03.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba peaaegu aasta aega on mul AINULT vasakul meelekohas õrn valu, nagu vajutaks keegi. See valu on öösel, päeval, sõnaga ööpäevaringselt. Ka lähevad vahepeal MÕLEMAD kõrvad õrnalt lukku, mitte täielikult (nagu vati sees). Kolmas koht, mis tunda annab, on "nina sees" olev pinge-ja valutunne, kusjuures nina on puhas ja lahti. Olen sellega harjunud ja ei söanda enam arste tülitada, sest.
Olen käinud arstide juures, tehtud panoraampildid röntgenid, ka CT. Mitte midagi. Kui valuvaigistit võtta, kaob tunniks otsene valu ära, kuid jääb surumistunne, mis pole vähem ebamugav. Neid ringe - perearst-neuroloog-hambaarst-LOR on aasta jooksul olnud mitmeid ja kõik on mind niiöelda uksest välja saatnud.
Mis võiks selle põhjuseks olla ja kas see jääbki kuni lõpuni minuga kaasas käima kuna see olla nii subjektiivne valu, et aidata keegi ei saa. Olen 40-aastane naine.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest.
Kuna olete juba korduvalt erinevate arstide konsultatsioonil käinud, on mul väga raske täiendavat informatsiooni välja pakkuda. Teie poolt esitatud kirjelduse järgi võiks mõelda n. trigeminuse 1. haru neuralgiale või neurovaskulaarsele konfliktile, aga usun, et just neid diagnoose on ka Teid varasemalt konsulteerinud neuroloog töödiagnoosina kasutanud . Ka kõik täiendavad uuringud on olnud patoloogiata.
Raviks soovitaksin Carbamazepiini suu kaudu. Kroonilise valuga patsiente teenindab ka valukliinik.