Pinged peas, ärevus, jm. 27.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 35.-aastane naine, kaheaastase lapse ema. Tean, et peaksin nagunii mõne spetsialisti poolt pöörduma, aga kuivõrd nende juurde on nagunii kuudepikkused järjekorrad, loodan kasvõi mingitki infot siit saada.
Lugu selles, et mul on viimasel kahel kuul tekkinud mingi kummaline pinge peas - surumine, äraminestamise tunne, silmade fokusseerimise raskused, pearinglus, segane olek vms. Seda kõike eriti puhkeolekus. Ühtlasi kaasneb südame puperdamine ehk süda jätaks nagu mõned löögid vahele ning rütm läheb segamini. Lisaks on pidev jõuetus ja väsimus, isegi, kui magada korralikult. Öösiti surevad käed ära ning valutavad. Ning kohati tekivad kergesti ärritusnähud ning raevuhood mingi tühise põhjuse pärast. Ka ärevus. See kõik on väga- väga häiriv: olen hakanud mõtlema ajukasvajast ja lootma peatset surma, mis võiks kergendust tuua.

Olen kogu elu kannatanud ärevushäirete all. Viimased kaks aastat põdesin sünnitusjärgset depressiooni. Olen viimased kaks aastat vahelduva eduga võtnud antidepressante (algul 14 kuud ja üritasin lõpetada, siis uuesti 3 kuud, vahe 3 kuud ning viimati võtsin uuesti 3 kuud), mille lõpetasin 1. jaanuaril. Samalaadsed nähud olid mul ka eelmisetel kordadel, mil jätsin antidepressandid ära.

Kas tegu on pelgalt AD ärajäämanähtudega või võivad põhjused ka muus olla ? Kas peaks tegema mingi aju-uuringu ? Kui, siis kas seda Tallinnas ka teha saaks (tasulised ja kiiremad variandid) ?

Ette tänulik, lugupidamisega,
A.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt depressivsest seisundist tingitud vaevustega. Antidepressivne ravi kestabgi tihti mitu aastat ja oluline on õige ravimi valik.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591