Kuidas edasi? 09.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 35 a.naine. Puusa- ja seljavalude tõttu saatis perearst mind röntgenisse - diagnoosiks: scoliosis lum.sin.1a; osteochondrosis vert.L3-5; sacralisatio L5. Palun selgitage, mida see maakeeles tähendab.

Tegelen tervisepordiga (ujun, teen Pilatest, käin jõusaalis) - kas peaksin treeningud katkestama või aitavad need hoopis seljalihaseid tugevdada?

Soov on lähiajal rasestuda - kas rasedus võib mu seisundit kuidagi halvendada?
Ja mida soovitate, et nende hädade progresseerumist võimalikult kaugesse tulevikku lükata.

Ette tänades
K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kaasasündinud ja ka ealiste muutustega nimmelülides mis viitavad võimalikele seljavaludele. Rasedust ja sünnitust need ei takista. Pidev võimlemine ja sport aitavad vältida seljavalude ägenemisi.

Dr. Ain Pajos