mis viga? 29.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 51 aastane naine, töötan raamatupidajana. Olen kannatanud aastaid migreeni all, nüüd olen sellest enam-vähem lahti saanud. Ristluude Radiluliidi sain endale 27 aastaselt. Olen 176 sm pikk. Nüüd on ka kael haige.
5 päeva tagasi ilmselt külmetasin, vasak näo pool, pea ja ka käsi ja õlg olid haiged, lausa ei saanud neid puudutada, pead kammida ei saanud. Terav valu käis läbi kui liigutasin, kõrva lõi terav valu ka siis kui tegin tööd ega liigutanud end. Selline tunne nagu kohati pea vati sees. Enesetunne oli nagu oleks palavik, mida ei olnud. Palavik on üldse väga harva. Nüüd enam teravaid äkilisi valusid ei ole, aga kael on endiselt valus ja ka kondid tunduvad valusad olevat. Perearst andis saatelehe neuroloogi juurde,aga sinna saan alles 5 päeva pärast. Soovitas võtta parasitamoli. Kuna kannatan ka depressiooni all ja vererõhk on kord kõrge ,kord madal.kõrge, võtan Nebiletti , vererõhk kõigub, on nii 110/80 kui ka 160/100 töö juures, ja Nycofloxi juba pikka aega. Perearst on venelane, ja sellepärast on raske arstile kõike seletada, ka neuroloogid on siin kõik venelased.
Mida soovitate kasutada kui nägu jälle tuult saab? Kas Teie juurde saab vastvõtule tulla perearsti saatelehega?
Aitäh.
patsient Ida-Virumaalt

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmsel on tegu kaelanärvide arritusega seoses külmetuse ja lihaspingega. Valud tavaliselt mööduvad 1-2 nädala jooksul.

Dr. Ain Pajos