müasteenia sündroom 26.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 19.a. noormees ja tegelen nädalas 3 korda lihastreeninguga jõusaalis. Kas on soovitav kasuteda proteiinipulbrit ja kreatiini. Väsin kiiresti ja liigesed tikuvad olema vahel valulikud. Mida Teie soovitate. Haigus diagnoositi Tartus 5 aastat tagasi ja hullemaks ei ole läinud.Ravimeid enam aasta aega ei tarvita.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suure koormusega treenida ei soovita, samuti kasutada lisaaineid. Tuleks siiski käia läbivaatusel ja teostada ka ENMG uuring.

Dr. Ain Pajos