migreen 22.10.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 41aastane naine.Alates 15-nendast eluaastast olen kannatanud nii migreeni, kui pingepeavalusid.Tavaliselt on mul olnud tüüpilised migreenihood aga viimane kord valutas terve pea.Hommikul ärkasin tugeva peavaluga.tegin kohe valuvaigistava süsti aga see ei mõjunud. Iga liigutus ja tugevam heli kutsus esile oksendamise.Võtsin veel valuvaigistava tableti Tramadol . Aga ka see ei mõjunud, kuigi perearst lubas neid tarvitada ainult erandkorras ,tugeva peavalukorral.Oksendamine kestis hilisõhtuni ,pea valutas aga veel järgmisel päeval. Paar järgmist päeva tundsin ennast väga halvasti.Kas oli tegemit tavalise migreeniga või oli see millestki muust tingitud? Peale seda peavaluhoogu on mul probleeme mäluga .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt oli tegu migreenihooga. Apteekides on nüüd retseptiravimina saadaval üsna tõhusaid kaasaegseid spetsiaalravimeid migreenihoo tõrjumiseks. Retsepti saamiseks tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos