rasedus ja karbamasepiin 18.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minul selline mure, et kasutan karbamasepiini epilepsia tõttu 5 aastat. Hommikul 300mg ja õhtul 300mg.
Kuna planeerisin rasedust, siis söön ka juba aasta foolhapet.
Nüüd olen rase u. 4 nädalat, soovin teada, missugused on riskid lootele ja missugused väärarengud võivad tekkida.
soovin teada ka seda, et kas peaks annust vähendama, minu arst arvas, et see pole vajalik! Kuid muretsen ikka.
Ette tänades!
Mari

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Risk loote väärarengu tekkeks on ca. 10%, profülaktiline foolhappe tarvitamine vähendab riski. Raseduse ajal tuleb foolhappe annust tõsta (3-4 Mg./päevas).
Karbamasepiini annust vähendada ei tule.

Dr. Ain Pajos