uimasus ilma selge põhjuseta 09.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 38 aastane naine, tööd teen arvutiga. Olen siiani olnud täiesti terve. Mõni kuu tagasi ilmnesid mul pearinglused. Seda eriti pikali olles, kui voodis pead või külge pööran. Siis paar hetke käib pea ringi ja ruum tiirleb. Kui silmad lahti teen, siis see tunne lakkab. Peas on vahel ka päeval sellist "imelikku tunnet" (justkui oleks ennast keerutanud ja siis seisma jäänud.) Arstid ei neuroloog, silma-, kõrva- ega perearst pole midagi leidnud. Tunne aga ei kao. Vahel käed nagu kergelt väriseks ka, aga kusagilt mul ei valuta. Öösel sureb ka parem käsi ära ja on mõni aeg selline tundetu. Perearst ütles, et tegemist on depressiooniga ja soovitas antidepressante. Kas sellised vaevused on ainult depressioonist tingitud? Milise spetsialisti poole tuleks mul veel pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui pearinglus tekib pea või keha asendi muutmisega ja kiirelt möödub, on tõenäoliselt tegmist probleemiga sisekõrvas. Käe öine suremine ei ole sellega seotud ja on tõenäoliselt tingitud närvikompressioonist. Samas ärevushäire ja depressioon süvendavad vaevusi.

Tulge konsultatsioonile.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos