tantstõbi 18.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vabandust, et tülitan. Olen 31a naine ja mind on pool elu vaevanud miski, mille kohta ma pean alati ütlema, et " ei, need ei ole krambid jalgades, ega tõmblemine jalgadega ega ka mitte jalgade "suremine"... Samuti ka mitte B-vitamiini puudus ega ka kaltsiumi puudus. Tegemist on millegagi, mis ajab mind kuude kaupa öösiti üles (vahel piirdub öö paari tunniseks), jalad hakkavad justkui kiskuma (meenutab beebide sihitut jalgade liigutamist) ja see ajab mind üles ka siis, peaks olema kõige sügavam uni. Sellest kõigest ei pääse ma enne, kui lõpuks ennast püsti ajan ja ringi liigun. Viimasel aastal olen jõudnud arusaamisele, et see kõik ei alga mitte jalgadest vaid hoopis alaselja- ja puusapiirkonnast, sinna tulevad justkui tühjad tundetud "augud", kui neid kohti ülitugevalt masseerida, läheb see mõneks ajaks ära. Ja alati on korraga probleem ainult ühes küljes/jalas. Ühesõnaga ööjooksul on see väga mitmeid kordi, aga alati kordamööda erinevas keha pooles.
Sooviksingi Teilt küsida, kas see võiks olla tantstõbi, või pole ka sellega tegemist? Kust võiksin leida infot selle asja kohta?
Ettetänades. L.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on nn rahutute jalgade sündroomiga mille põhjus on peaaju motoorse keskuse töö häires. Ravimeid selle vaevuse leevenduseks saab neuroloogi käest.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Huntingtoni tantstõbi

Huntingtoni tõbi on päritav ja ravimatu.Mind huvitab kui suur on tõenäosus ,et mina ja mu lapsed on selle haiguse pärinud.Kas peaksime ka laskma teha geeniuuringu.Kui lasen uuringud teha ja minu puhul ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Huntingtoni tõbi on päritav nii nais- kui ka meesliini pidi.

Kui ühel vanematest on haigust põhjustav geenidefekt, on lastel 25% tõenäosus seda geeni pärida.

Geeni olemasolu on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: