Tasakaaluhäired enne peavalu 15.10.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul esineb mõned korrad kuus ( vahel ka tihedamini ) ilmselt migreen ( algas 10 aastat tagasi, praegu olen 29 ). Peavalu ühel pool, nägemine häiritud, iiveldamine jne. Murelikuks teeb mind see, et enne peavalu tulekut ca 15 minutit olen justkui umbjoobes, tuigun ikka nii, et tänaval hakkab lausa piinlik - jalad lähevad risti ja miski lausa tõmbab mind paremale poole ( see peapool reeglina valutab ), vahel nii hull ei ole. Tasakaaluhäired on ka valu ajal, kuigi siis vähem. Kas see kuulubki migreeni juurde?

Aitäh vastuse eest,

Kristel

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Klassikalisele migreenile eelnebki nn. prodroom ehk eeltunne mis kestab 15 - 20 min., mis võib olla vägagi erinev (sagedamini siiski nägemishäire) sõltuvalt haaratud ajuregioonist ja mis asendub seejärel eri tugevusega peavaluga. Soovitan kindlasti siiski neuroloogi konsultatsiooni, kes vajadusel määrab lisauuringud.

Dr Ain Pajos

tel. 6 748 591