Huntingtoni tantstõbi 09.10.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Huntingtoni tõbi on päritav ja ravimatu.Mind huvitab kui suur on tõenäosus ,et mina ja mu lapsed on selle haiguse pärinud.Kas peaksime ka laskma teha geeniuuringu.Kui lasen uuringud teha ja minu puhul ei ole vastus positiivne,kas siis lapsed võivad ikkagi selle haiguse pärida./geeniuuring Tartus andis positiivse vastuse minu emale/.Kas see haigus on päritav nii nais-,kui meesliini pidi.Arst ütles,et see haigus võib mul ilmneda keskeas s,t.praktiliselt kohe.Kas noortel ja lastel ei näita uuring haiguse olemasolu?Ei tahaks suguseltsis paanikat külvata,aga mul on veel vennad ja nende lapsed.Kas üldse lastele rääkida,kui see haigus on nagunii ravimatu.Kui tuleb ,siis tuleb.Lugupidamisega Teie vastus ootama jäädes...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Huntingtoni tõbi on päritav nii nais- kui ka meesliini pidi.

Kui ühel vanematest on haigust põhjustav geenidefekt, on lastel 25% tõenäosus seda geeni pärida.

Geeni olemasolu on võimalik tuvastada ka lastel.

Geeniuuringute- ja tehnoloogia edusammud viimastel aastatel on juba andnud arvestatavaid tulemusi selle haiguse ravi võimalikkuse kohta lähitulevikus.

Dr. Ain Pajos