valutavad ja turses jalad 02.07.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2 aastat tagasi hakkasid jalad "surema".Diagnoosiks oli esialgu diabeedist johtuv polüneuropaatia.Tänaseks on sellest diagnoosist loobutud,kuna on loobutud ka minu puhul diabeedi diagnoosist.Ent jalad surevad ja väga kiiresti on nad muutunud tundetuks.Nüüd on "suremine" ka kätes ja on märgata, et käed muutuvad väga kiiresti samasugusteks jalgadega.
Viimasel ajal (nädal) on jalad kederluu kohalt tugevalt turses ja jala tallad on nii "ümmargused", et raske on püsti püsida.
Neuroloog on kirjutanud valuvaigistit Tramadoli, antidepressandiks Sertral 50.
Ise olen võtnud looduslikku ravimit-Helokkimaxi
Mida siis nüüd teha? Kas istuda ja oodata oma tundi...
Võimlen ja liigun nii palju, kui nende jalgadega võimalik. Käin veel praegu tööl ja ka töö on liikuva iseloomuga, nii et, niipalju kui võimalik, komberdan ikka ise.
On Teil mingit nõu minu jaoks või....

Lugupidamisega Hädaline

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas on teostatud ENMG uuring polüneuropaatia diagnoosi käigus.
Dr. Ain Pajos