aneürismi lõhkemine peas 01.07.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma tädi pärast. Tädi on hüpertoonik. Nädalavahetusel tõstis rasket asja, peale seda tekkisid tugevad peavalud, vajus mitu korda kokku. Perearst saatis neurologi konsultatsioonile, neuroloog võttis tädi haiglasse sisse, tehti uuring - angiograafia. Õde ütles, et tegu on aordi aneürismi lõhkemisega, ning tuleval nädalal on operatsioon.Seletas mulle , et kõikke võib juhtuda enne ja peale operatsiooni.
Palun seletage mulle, kui tõsine võib olukord olla?! Eile teda haiglas vaatamas käies, ütles, et tunneb end veidi uimaselt süstist, kuid seeeest tugevad peavalud olid kadunud. Söögiisu ei ole mitu päeva olnud.

Tänan vastuse eest ette,
Muretsev K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajuarteri lõhkemisel tekib verevalandus, mis on alati eluohtlik. Olenevalt selle asukohast ja suurusest võivad esineda halvatused, kõnehäired , uimasus ja teadvusetus. Tavaliselt on ohtlikum korduv verejooks, seetõttu püütakse ohtlik koht operatsioonil likvideerida.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Mikro-veresoone lõhkemine peas

Tere!

Olen 24a. mees. Nädalapäevad tagasi käis treeningul paremas peapooles kõrva taga kuklast läbi äkiline valusähvatus, valu ei kestnud kaua. Peale seda olen tundnud juba nädal aega end ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Diagnoos on tõenäoliselt ebaõige, aga sellisena nõuab kohest MRT uuringut ajust. Pöörduge diagnoosi püstitanud arsti poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

vere soone lõhkemine

Olen 30 aastane, mul lõhkes veresoon (peas). Mis seda põhjustab, kas mul on mingeid vaegusi ja mida ma pean tegema, et vältida tulevikus.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui olite haiglas ja tehti ajuveresoonte uuring, tuleks küsimus saata raviarstile.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

tervist

Raskejõustik.
Kas on mingeid harjutusi, mis võiksid põhjustada mingeid mikroskoopilisi
vigasitusi, n. väikeste veresoonte lõhkemine ajus.
Kuidas üldse raskejõustik aju suutlikusele mõjub?

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

V.a. Rasmus,
Tänan küsimuse eest!
Sport ( kaasa arvatud raskejõustik ) ei tekita koljusiseseid muudatusi ega põhjusta normaalselt arenenud veresoonte lõhkemist.
Erandiks on sporditrauma, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: