millest 23 aastasel värisemine? 29.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 23 aastne noor naine. Viimasel aastal on olnud väga suur ülekoormus, ööund vaid üksikud tunnid (3-4) ja sedagi sageli hoopis päevasel ajal. Nüüd olen kuu aega puhata saanud aga sellest hoolimata pole probleem kadunud. Mure ise järgmine. Umbes pool aastat tagasi avastasin, et pingelises olukorras hakkab kuklas justkui lihas värisema, ja et see väristab pead. Nüüd on asi ka kätes, seda märkavad juba teisedki. Käed värisevd nii, et ei saa enam ainsatki selget fotot pildistatud, värin tekib just siis kui hakkan millegi konkreetsega tegelema (hoian käes midagi et süüa, panen niiti nõelataha või pildistan) teised on märgnud värinat ka rahuolekus kus m ise sellele tähelepanu pole pööranud.

Kas tegu võib olla mõne haigusega või on puhtalt eelnenud ülekoormusest ja närvidest? Asi nimelt justkui vähehaaval süveneb.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Värina põhjuseid on mitmeid. Diagnoos selgub tavaliselt neuroloogi vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591