Kas närvid või midagi muud 26.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 23 aastane naisterahvas. Sünnitanud 1,5 a tagasi. Olen põdenud depressiooni ja ärevushäireid. Juba mõni aasta lööb nii kord kuus või harvem vahel pähe selline tunne nagu aju jookseks korraks kokku, see on selline ülitugeva pearingluse või surina tunne mis kestab u pool sekundit ja siis läheb kiiresti üle. Viimasel ajal on selle kestvus pikenenud u sekundile ja üle läheb ka veel u teise sekundi jooksul, äärmiselt ebameeldiv tunne. Sageli on mul ka iiveldust mis võib muidugi seotud olla ka närvidest või Mirena spiraalist. Veel avastasin, et rindadest eritub sellist läbipaistev-kreemikat voolust mõni tilk pigistamisel mida peale imetamist mingi aeg enam ei tulnud aga nüüd oleks justkui tagasi tulnud. Ei imeta juba 11 kuud(rinnaga toitsin 7 kuud kokku). Vahel selle surisemistundega peas lööb kuum tunne ja lgadesse ja pähe ja tekib tunne ja hirm et minestan või kaotan teadvuse, süda hakkab kloppima hetkeks. RR oli 130/55. Alumine on mul alati 50 kanti ja ülemine tavaliselt saja kanti. Rütmihäireid on peale sünnitust olnud aga 24 h ekg ei näidanud muud midagi peale rütmi kõikumise.Kas mul on hüpohondria kallal. Perearst ei pööra tähelepanu kuna teab et ma närveldaja olen aga kardan vahel, et kui olen lapsega kahekesi ja kokku vajun mis saab lapsest. Olen mõelnud lasta ka omal kulul teha kompuuterdomograafia aga see 800 eeki ei olegi just kõige väiksem summa kuigi see tooks meelerahu tagasi.Vahel on jah pea uimane ja justkui käib ringi ka . Psühholoogil olen käinud kunagi aga olen kuulnud neilt, et tean tegelikult kuidas end aidata ja mida peaksin mõtlema aga üksi endaga toime tulla on siiski raske.Häbi on enda pärast ka et kardan pidevalt aga teha ei saa midagi. Kas mul võib olla mingi peaaju kasvaja või mingi veresoone kitsenemine selliste sümptomite ja peas surisemishoogude-pearingluse põhjal?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks on ilmselt ärevus ja paanikahäire. Tõenäoliselt vajate pikaajalist ravi antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591