Propranolool 01.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun öelge, kui on diagnoositud essentsiaalne treemor (naine 32.a) ja ravimiks määratud propranolooli pool tabletti kaks korda päevas, kas see võib tekitada antud ravimi sõltuvust? Kas tõesti tuleb seda tabletti võtta nüüd elu lõpuni?
Tervitades patsient

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Propranolool ravimsõltuvust ei tekita. Annus on väga väike. Ravimi ärajätmisel on tõenäoline et treemor taastub, kuna tegu on päriliku soodumusega.

Dr. Ain Pajos