Migreen 24.05.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Naine, 39a, diagnoositud migreen. Välja kirjutatud närviarsti poolt Imigran, kaks tabletti 183 krooni. Peavalu kestab tavaliselt kolm päeva, Imigran aitab, aga ainult üheks s.t tableti võtmise päevaks, järgmisel päeval on peavalu tagasi. Kas tõesti migreeni ei saa välja ravida? Kas ei ole olemas niisugust rohtu, mis võtaks migreeni ära pikemaks ajaks? Kas tasakaaluhäired ja nägemishäired kuuluvad migreeni juurde? Kas migreeni diagnoositaksegi lihtsalt küsitluse käigus, ilma uuringuteta?
Ette tänades
väga õnnetu peavalutaja

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreen on pärilik eelsoodumus peavaludele mida täielikult välja ravida ei saa. Lisaks peavaludega kaasnevad migreenihoole sageli ka erinevad vaevused. Vahel on vajalikud ka eriuuringud. Migreenihoogusid on võimalik oluliselt vähendada profülaktilise raviga mis kestab kuid.
Tulge vastuvõtule.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos