Valud ja lootusetus. 27.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, doktor Pajos!
Kirjutama sunnib mure ema tervise pärast.
Inimene on 69-aastane. Diagnoositud on osteoporoos. Viimasel ajal on tugevalt nõrgenenud kõrvakuulmine ja silmanägemine, taaskaaluhäired. Perearst on saatnud erinevate eriarstide juurde (ortopeed, silmaarst, pulmonoloog), aga kõik eriarstid on arvamusel, et vajalik on neuroloogi vastuvõtt. Neuroloogi vastuvõtul käies on vastus ühene - osteoporoos. Viimane konsultatsioon oli dr. Ellamaa juures, kes ütles, et haige luustik on "mäda", selgroos on mitmeid lülimurde ja aidata kuidagi ei saa.
Hommikuti ärgates on liikmed jäigad, külmad, veri justkui ei liigu, kõrvad ei kuule ja silmad ei näe hästi. Inimene hakkab siis liigutama, võimlema, tõstab kätega rinnakorvi, mis toetob vaagnaluule(puusakondile) ja mõne aja pärast justkui vereringe hakkab toimima, mille tulemusena muutub enesetunne veidi paremaks.Umbes kuu aega tagasi inimene kukkus, kusjuures ise ta sellest midagi ei tea. Hommikuti on suu paksu valget vahtu täis, mis takistab hingamist. Köhatamisel eristub röga. Õhk tuleb välja "krooksatustena".Käia ei jaksa, midagi teha ka mitte. Tugevad valud rinnus, seljas, rinnakorvis, mille vaigistamiseks kulub arutul hulgal valuvaigisteid, mis küll alati ei võta valu vähemaks.
Kas Teie arvates oleks kuidagi võimalik parandada inimese elukvaliteeti? Mida ette võtta ja kuhu pöörduda?
Ette tänades
murelik potentsiaalne patsient

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Osteoporoos ei põhjusta nägemis, kuulmis ega tasakaaluhäireid, jäikust ega külmust jäsemetes. Kokkulangenud lülid on aga tõenäoliselt seljavalude põhjustajad. Tõenäoliselt on vaja tugikorsetti ja kroonilise valu ravi.

Dr Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Krooniline valu rindkeres, väsimus, unetus

Saadan Teile probleemi abikaasa eest. Kirjutan Teile just selle pärast, et oleme sattunud olukorda kus keegi ei oska enam nõu anda või midagi teha. Perearst on täiesti kasutu. Ütleb, et otsige endale ise ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Diagnoosi eelduseks on siiski läbivaatus neuroloogi juures. Soovitan helistada peale 5 jaanuari tel. 6 748 591.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

süvenevad valud vasemas kehapooles

Ca 3 nädalat tagasi algasid mul valud vasakul pool kaelas. Valud tekkisid iga kord peale ca tundi istumist töölaua taga ja kadusid kui liikusin ringi. Sellest ajast alates on valud süvenenud ja valude ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjuseks on sageli lihaspinge kaelas ja närviärritus tingituna kõhrketta haigusest mida rö pilt ei näita. Asi selgub tavaliselt neuroloogi juures.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi

valud küünarliigese piirkonnas

tere.

on valud küünarliigese piirkonnas, olen saanud 3 korda ka lihasblokaadi aga ikka valud tagasi.
käsi on nõrk. millega võib olla tegu ja mida ette võtta.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoline on ülekoormusest tingitud kõõlusepõletik.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

müofastsialgia

tere.
mida tähendab müofastsialgia?
tänan

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Valud lihastes ja kõõlustes.

Loe edasi

valud

Olen 49 a naine, kellel juunikuus opereeriti emakas ja munasarjad, kuna oli suur emakakasvaja. Septembrikuus hakkasid kipitavad, kõrvetavad valud säärtel, reitel, põlveõndlas ja aeg ajalt löövad valud ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kas saite ka keemia- või kiiritusravi?
Kõige õigem oleks pöörduda opereerinud arsti poole.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

kummalised hood

tere, lp. doktor.
pean ennast terveks inimeseks. kui üldse haigeks jään (ka viirushaigustesse), siis enamikul juhtudel vaid üleväsimuse perioodil justkui.
eelmisel sügisel juhtus aga minu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Toodud kirjeldus viitab paanikahäirele. Põhjuseks sageli depressiivne seisund mis labiilse närvisüsteemiga inimestel tekib kergesti kestva stressisituatsiooni tagajärjel.
Tervenemise toob pikaajaline ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: