Antidepressandid 08.03.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
ilmselt ei ole peale kolmandat sünnitust madalseisust veel välja saanud.Praegu osutus perearsti poolt soovitatud rohtudest taskukohaseks Nycoflox. Miks aga eelistatakse siiski kallimaid nn. uue põlvkonna antidepressante. Kas võivad ilmneda mingisugused kõrvaltoimed eelpoolnimetatud ravimite kasutamisel ja mis on uute rohtude eelised? Millised oleksid teie eelistused ja kui pikalt peaks üks kuur kestma...?
Ette tänades,
Gaili 34 a. Harjumaalt

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uute rohtude eeliseks peetakse väiksemaid kõrvaltoimeid, samas võib nende soovitud toime olla vähem tõhus.
Konkreetsed soovitused saab anda vaid peale diagnoosis veendumist.

Dr. Ain Pajos