unehäired 18.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Abikaasal esinevad pikemat aega unehäired. Alguses oli tal raskusi magama jäämisega, kuid paarinädalane palderjani ja veiste südamerohu tilkade tarvitamise tagajärjel jääb ta küll õhtul magama (kell 24), ärkab aga regulaarselt kell 4 hommikul ja ei suuda siis enam uinuda - tulevad mõtted, ükskõik millised, (tänaöösel kummitas õhtul kuulatud muusika), siis vahel kuidagi õnnestub kell 6 uuesti uinuda ja magada tunnike. Hommikul on peavalu, väsimus ja üldiselt halb enesetunne.
Eelmisel aastal hooldas ta pool aastat oma haiget isa, kes vajas pidevat hoolt, ka öösiti nõudes abi (ühesõnaga uni oli väga katkendlik, ärgata oli vaja 2, vahel 4 tunni järel), kuid selliseid unehäireid (kergemal kujul) ON abikaasal olnud ka varasematel aastatel ja eriti talvel.
Veel aitab teda võõras kohas magamine, siis on uneaeg pikem ja uni rahulik, aga pidevalt ei saa ju mujal olla, kui peab tööl käima, seda enam, sellisel "puhkusel " ei ole erilist järelmõju. Voodi asukohta on ka muudetud.
Palun nõuandeid, mida teha, et siiski vajalik pidev uni oleks võimalik.

Ette tänades ja
Lugupidamisega
Helve

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sageli on unehäirete põhjuseks depressiivne seisund mis nõuab pikaajalist ravi.
Tuleks pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Käte-jalgade nõrkus, "pehmus", pea paks, unehäired

Käed-jalad "pehmed", pea "paks", unehäired, "hirm" magamajäämise pärast, kuna tekib lämbumise tunne, proovid korras va.kolesteroolitase normist natukene suurem, veri paks, arstid ei oska diagnoosi panna. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Eeltoodu põhjusteks on sageli ärevushäirest tingitud ajuregulatsiooni häired. Neuroloog tavaliselt suudab diagoosi täpsustada ja ravi määrata.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Kaelavalu, unehäired

Tere

Minu probleem siis selles, et kandsin kunagi liiga kitsast kaabut omast rumalusest ja aeg- ajalt oli siis tunda, nagu oleks verevarustus pähe kehva olnud ja pea oli tuim. Pärast seda ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt ei ole põhjuseks kitsas kaabu vaid labiilne närvisüsteem ja ärevushäire. Depressiivne seisund algab tavaliselt unehäiretega. Kauane unerohtude tarvitamine tekitab aga sõltuvust - uni ei tule ...

Loe edasi

psüühiline pinge

Kas tugevast psüühilisest pingest võib tekkida pidev lihaste ja liigeste valu ning samuti unehäired?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Unehäired on tihti esimene märk stressist tingitud regulatsioonihäirest. Sageli ägenevad ka mitmesugused valud ja muutuvad kroonilisteks.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mäletamine ja uni

tere,
olen täheldanud probleemi, kui juhtun magama jääma õhtul ning minuga mingil hetkel suheldakse (kõnetatakse, on telefon) - siis ma suhtlen vastu (vastan kõnetamisele, räägin telefoniga), kuid ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Selline seisund on üsna tüüpiline lapseeas, kuid võib püsida ka täiskasvanuna. Võimalikud on siiski ka mingid muud unehäired.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

unehäired

Tere. Minu emal esinavad juba mittu aastad unehäired. Viimasel ajal ta üldse ei saa öösel magada. Olen kuulnud uneteraapiast. Kuidas saab siina saada?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Küsige perearstilt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: